23 vau andere kleine posten de militaire bezettingen door hulptroepen vervangen werden, oen des te meer soldaten disponibel te krijgen. Het was des Generaals voornemenzich nu ook van de andere vijandelijke sterkten op den bergrug meester te maken; hij zou daardoor niet alleen een vrij uitzicht op Bondjol krijgen, maar ook de hoofdkampong hoe langer hoe meer aan eigen krachten overgeven en dus aanmerkelijk verzwakken. Daarom werd den 2™ luitenant H. J. C. Plancken opgedragen, des nachts eene verkenning te doen naar 's vijands noordelijkste stelling m, en toen deze terugkeerde met het rapport, dat zij, met minder moeite dan meu verwachtte, bij verrassing zou kunnen genomen worden werden ook dadelijk de noodige bevelen uitgevaardigd, om den volgenden dag tot den aanval te kunnen overgaan. Tot dus verre was de vijand nog steeds door ons vroegtijdig ageeren verrast, en door het doen van schijnaanvallen, tegelijk met de uit voering van het werkelijke plan, misleid geworden. Het verlies zijner stellingen d d deed echter veronderstellendat hij eindelijk onze wijze van handelen zou begrepen hebben en niet minder het doelom ons van zijne geheele berglinie meester te ma ken het was dus ook te verwachten dat hij de overige sterkten krachtig zou verdedigen, en er moest alzoo met omzichtigheid te werk worden gegaan. De Generaal achtte het daarom wenschelijk, niet op het gewone uur de onderneming te beginnen, maar bepaalde, dat de beweging te middernacht een aanvang nemen zou. Het doen van den aanval werd opgedragen aan den majoor De Stur'ler, met drie kompagniëu van het 6e bataillon en een detachement sappeurs. Tegelijkertijd moest de kapitein Van der Hart met zijne kompagnie en de ina- leische hulptroepen eene beweging maken naar den kant van Tan- dikie en Talang en daar op een geschikt punt positie nemenom te voorkomen dat van daar versterking gezonden werdwelke onze troe pen in den rug zoude kunnen vallen. Aan Bondjols zuidzijde zou het le bataillon, en in de redoute k en eenige andere posten de bezettingen en hulptroepen gereed staan, om zoo noodig een schijn- aanval te kunnen doen, of voor ander doeleinden gebezigd te wor den. Indien de verrassing naar wensch slaagdezou dit uit drie schoten uit den in d geplaatsten 3-ponder bekend gemaakt worden.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 26