305 in de tropische luchtstreek op den duur kan worden volgehouden. Maar gelijk reeds werd gezegd, ook uit een finantieel oogpunt biedt de opleiding in Nederland aanzienlijke voordeelen aan. Wordt toch op het IIe hoofdstuk der begrooting van het vorige jaar 11000 uit getrokken alleen voor de algemeene kosten der stafschool en de be zoldiging der daaraan verbonden burgerleeraren, thans wordt instede van dien op het Ie hoofdstuk slechts f 3650 gevorderd voor alle kosten der krijgsschool. Bovendien zouden de leerlingen der staf school, die bij een leger, dat (als het Indische) slechts een gering verschil toont tusschen oorlogssterkte en vredesformatieniet op den duur zonder vervanging aan den dienst kunnen onttrokken worden in Indie een tractement alléénwaarbij nog van geen toelagen ge sproken wordt, moeten genieten van minstens 2040 (gesteld dat allen tweede luitenant der Infanterie waren.) Thans zullen zij elk 1900 'sjaars genieten f 1300 tractement en 600 toelage; waarbij wel de gratificatie voor uitrusting en de kosten van over tocht moeten in rekening komendoch stelt men daartegenover de indemniteit voor fourrage en voor huishuur, in Indië genoten, dan toonen die uitgaven een vermindering van kosten aan ad f 360 per officier 'sjaars. Daar de krijgsschool, is de maatregel eenmaal in werking, 9 a 12 Indische officieren zal tellen, kan de mindere uit gaaf minstens op 9 x f 500 of f 4500 'sjaars gesteld worden, in de ouderstelling, dat men den leerlingen in Indië geen toelagen zou willen waarborgen. Doordien de vier instructeurs der stafschool, vroeger op het IIe hoofdstuk in rekening gebracht, thans voor andere diensten beschik baar komenkon bovendien met hetzelfde personeel grooter nut in het belang van den eigenlijken stafdienst worden verkregenen zonder noemenswaardige vermeerdering van uitgaven, aan den chef van dien tak van dienst de kolonels-rang worden toegekendzeer ten voor- deele van het prestige, dat aan eene zoo gewichtige betrekking moet verbonden zijn." //Bij de voorgestelde oprichting van vier depöt-bataillons, te statio neeren te Padang, Buitenzorg, Magelang en in het hoogland van Javas 3e militaire afdeeliug werd zooveel mogelijk de jongst aangenomen organisatie der veldbataillons behouden. Zij zullen elk 4 kompagniën blijven tellen, die nu echter niet in vredestijd een aanzienlijk overcompleet onder de wapenen zullen hebbenmaar zullen

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 312