Indische Compagnie, om haren handel met eigen Schepen te drijven, voor de gemelde Informators behooren te vervallen en dezelve gecreëerd tot Officieren van de Artillerie, als zeer gepast zijnde voor de betrek king, waarin zij zijn geplaatst, en zulks naar mate van de ver schillende graden, die zij thans bezitten en de aanspraak op bevordering, welke zij door het lang gemis van avancement hebben verkregen." //Overwegende eindelijk, dat door 't accorderen aan de gemelde Informators van den rang van Officieren der Artillerie, zij ruim zoo veel aan tractementen zullen toucherenals zij anderzins gewoon waren, qua Zee-Officieren, en aan Douceurs van het Institut te genieten, waardoor de gemelde Douceurs ten bedrage van Rijksdaalders 2970 kunnen worden bespaard, tot groote verligting van het fonds 't welk reeds sints eenigen tijd de lasten niet heeft kunnen bestrijden terwijl uit die bezuiniging tevens kan worden gevonden, eene ver hooging van het menagegeld der Scholierenaangezien het, bij de toegenomen duurte van levensmiddelenniet meer mogelijk is hen gelijk bevorens voor Rijksdaalders 2x/2 per hoofd, 's maands naar be hooren te spijzigen." BESLUIT: 1°. De Informators en Onderwijzers in het Marine School te Samarang, te ontslaan als Zee-Officieren bij de Kolonie en hun aan te stellen, gelijk zij aangesteld worden bij dezen: Johannes Gerlach tot eersten Kapitein van de Artillerie en eersten Informator. Jan, Teunis Busscher tot eersten Luitenant van de Artillerie en tweeden Informator. David van Emmerik tot eersten Luitenant van de Artillerie en derden Informator. JohannesJulius van Hoorn tot Luitenant van de Artillerie en vierden Informator. Boelof van Ingen tot Luitenant van de Artillerie en vijfden Infor mator. Carel Coenraads en Frederik de Nijs tot Kadets van de Artillerie en aide-Informators; Alle op de tractementen tot hunne respective graden bij de Artillerie staande, doch zonder eenig verder genot van Douceurs uit het fonds van 't Marine School, behalven voor de aide-Informators, aan wien uithoofde van de geringheid hunner inkomsten, ieder een halve Rijks- 330

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 337