50 jaren, en 5 aangesteld tot 2deu luitenant, nadat zij voldaan had den aan de eischen van het zoogenaamd //groot ambtenaars-exa men*', terwijl tot hunne plaatsing bij den civielen dienst geen gelegenheid bestond. Aangesteld tot officier van gezondheid 2de klasse, na den oplei dingscursus te Amsterdam te hebben voleindigd 10overgeplaatst van het leger in Nederland of in West-Indië 2, Nederlandsche burgerartsen 2 en 23 vreemdelingen. 5 opgeleid te Utrecht, 1 overgeplaatst van het Nederlandsche leger en 2 burger-apothekers. iOvergeplaatst van het Nederlandsche leger. Mocht het, blijkens de bovenstaande tabel, gelukken aan de ver langde uitzending van infanterie-officieren ruimschoots te voldoen', zoowel bij de artillerie en de genie als bij den geneeskundigen dienst blijft, ondanks alle door de Eegeering in het werk gestelde pogingen tot verbetering, een aanzienlijk incompleet bestaan. De geringe sterkte van het kadettencorps te Bredawaarinnaar 't zich laat aanzienalleen wijziging der vigeerende wet verbetering kan brengenis daarvanwat de technische wapens betreft, grooten- deels oorzaak. Den lsten April 1876 bedroeg het aantal voor den Indischen dienst bestemde kadets te Breda Inf. Cav. Art. Genie. lste studiejaar (vermoedelijk beschikbaar in Juli 1877)4 lste studiejaar (vermoedelijk beschikbaar in Juli 1878)11 2cle studiejaar (beschikbaar in Juli 1876) 3 1 2de studiejaar (vermoedelijk beschikbaar in Juli 1877)6 Te zamen 7 1 17 Bovendien bevonden zich ter applicatieschool 4 benoemde 2<le lui tenants der genie, reeds begrepen in eerstvermelden staat (zie noot e.) Bij de oproeping voor het adspirant-exameu van dit jaar werden ten behoeve van het Indische leger behalve een onbepaald aantal plaatsen voor de artillerie opengesteld 25 plaatsen voor de in fanterie, 5 voor de cavalerie en 10 voor de genie. .De toekomstige aanvulling van het corps genie-officieren is, blij-

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 53