In 1875: Europeanen832 Afrikanen 8 Inlanders476 Afgekeurd voor de verdere waarneming van den militairen dienst werden, over de genoemde tijdvakken te zamen, Europeanen. 159 Afrikanen1 Inlanders- 62 Het totaal verlies bedroeg alzoo Europeanen2323 Afrikanen50 Inlanders. 92i Bewapening. Bij liet einde van 1875 was de nieuwe bewapening der infanterie roet het kleiu-kaliber achterlaadgeweerstelsel de Beau mont, in zoover voltooid, dat alleen de garnizoensbataillons op Banka, in de Molukken en in Borneo's Zuider- en Ooster-afdeeling nog op de uitreiking dier geweren wachtten. Aan die afdeelingen waren, voor zoover de voorraad dit toeliet, de groot-kaliber achter laders (stelsel Kühn) ten gebruike gegeven. Op genoemd tijdstip waren in Indië 32013 de BEAUMONT-gewe- ren aanwezig, terwijl volgens contract vóór 1 Augustus a. s. nog 5000 dergelijke vuurwapenen in Nederland moeten zijn afgeleverd. In de behoefte aan munitie voor het BEAUMONT-geweer werd nog voor een groot deel voorzien door de uitzending van scherpe pa tronen en huizen, in Nederland vervaardigd ook de patroonfa- briek te Soerabaja leverde haar aandeel, doch niet zooveel als men had verwacht. Gebrek aan oefening van het inlandsch personeel, dat slechts langzamerhand kan gevormd wordenwas hieraan schuld, terwijl bovendien de noodzakelijke herstelling van eenige werktuigen oponthoud deed ontstaan. Tot uitbreiding van de machines der fa briek zijn inmiddels de noodige bestellingen gedaan. De goede uitkomst der proeven met het nieuw-model revolver pistool had ten gevolge, dat zoowel bij de genietroepen als de be reden artillerie dat vuurwapen werd in gebruik gegeven. Ook in de blanke wapens bij het leger werd wijziging gebracht, 60 In 1875 4 millioen scherpe patronen en 1,1 millioen hulzen in 1876 1| millioen hulzen, terwijl er nog l'/io iQ aanmaak zijn.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 63