des volgenden jaars met het getrokken ARMSTRONG-kanon van 24 c. M. bewapend zal zijn. Omtrent de bevestiging van Soerabaja is uit Indië, sinds de in diening van het vorig verslag, nog geen nader voorstel ontvangen. Yan de verdedigingswerken tegen een inlandschen vijand zijn, sedert de opgaaf in het vorig verslag, nog vervallen de redoute te Tjiringin en het blokhuis te Rangkas Betong (beide in de residentie Bantam); de redoute te Tomo (Preanger-regentschappen) en die te Wonosobo (Bagelen)het fort te Sumanap (Madura); de redoute te Moeara- Doea (Palembang) die te Montrado Wester-Afdeeling van Bor neo) en het fort Concordia te Waaijer (Banda). Topografische dienst. De werkzaamheden op het terrein werden geregeld voortgezet in de residentiën Batavia, Rembang, Kediri, Soerabaja, de Preanger regentschappen en Pasoeroean. In Rembang en Kediri kwam die arbeid gereed, waarna de in laatstgenoemde residentie gestationeerde brigade naar Probolinggo overging, in welk gewest de voorbereidende werkzaamheden reeds eenige maanden te voren waren aangevangen. Ook gedurende 1875 werd minder terrein opgemeten dan in de vorige jaren, eensdeels ten gevolge der toevoeging van eenige op- nemers aan de achtergelaten bezetting in Atjeh, anderdeels doordien de voorbereidende werkzaamheden in de residentiën Pasoeroean en Probolinggo een gedeelte van het personeel aan het eigenlijke op- nemingswerk onttrokken. In het geheel werd eene oppervlakte van ISIdd/g palen gemeten en in kaart gebracht, en wel in: Preanger regentschappen Batavia Rembang Kediri Soerabaja 2de brigade 3de Pasoeroean Probolinggo Aan den kapitein van.den generalen staf M. T. H. Perelaer wien was opgedragen, een plaatselijk onderzoek in te stellen aan gaande eenige voorgestelde wijzigingen in sterkte en legering der troepen op Sumatra's Oostkust en te Riouw werd eenig personeel 362s/9 palen; 200% 30% 30979 31079 212 410% 8 66

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 69