3 maar die legeren in fortenaan te leggen daar en waar die tot alge meen welzijn noodig mochten zijn. Hoe aannemelijk voor den vijand deze voorwaarden ook gesteld waren, verliepen er tien dagen voor dat het trotsche padriesche hoofd antwoord zond, en was dit toen nog zoo conditioneel, dat.de Generaal dade lijk een tweeden zendeling naar Bondjol deed vertrekken, om den Toewankoe bekend te maken, dat in geen enkel opzicht van de ge stelde punten zoude worden afgeweken. Hoog opgeblazen en overmoedig deed Toewankoe Iman daarop ant woorden, dat zijne zaken tegenover ons tevoordeelig stondenom aan de vorderingen van den Generaal te kunnen gevolg geven. Uit verschillende berichten bleek metterdaad, dat hij pogingen aan gewend had, om niet alleen in de omliggende streken, maar ook in de Padangsche benedenlanden en in de noordelijke afdeeling, door het schrijven van brieven, spanning en onrust te stoken en den algemee- nen geest tegen ons bestuur op te winden. Terwijl men uit Bondjol trachtteonze werkzaamheden aan de kampe menten zooveel mogelijk te bemoeielijken en zelfs dat bij schans No. V in brand te stekenhetgeen echter niet geluktewerd van onze zijde door den majoor C. B. P. De Sturler eene verkenning gemaakt der vijandelijke stellingen beoosten Bondjol, en bevonden, dat die naar zijne meening gemakkelijk bij verrassing zouden kunnen genomen worden.. Alvorens hiertoe te doen overgaanwilde de generaal Cochius niet alleen de Europeesche kompagniën van het 6e bataillon weder naar het korps voor Bondjol doen terugkeerenmaar ook zich persoon lijk van den toestand der bedoelde stellingen overtuigen. Dienovereenkomstig marcheerden de beide kompagniën reeds den 12en Juni van Eort de Koek en Matoea naar de vallei van Alahan Pandjang, en vertrok de Generaal den volgenden dag derwaarts. Na den 13™ te Matoea verbleven te zijn kwam de Generaal den -14™ te Bambang, waar hij met de Toewankoe's Nan Tiugie en Iman overeenkwam, dat deze hunne hulptroepen tegen den 20™ zouden doen oprukken, om aan de ondernemingen tegen Bondjol te kunnen deel nemen. Den 15™ naar Koempoelan vertrokken zijnde, kwam de Kommandant des legers den 16™ voor Bondjol aanen nam hij zijn hoofdkwartier in het voor het 6e bataillon bestemde kampement bij de schans No. V,

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 6