90 Om verbetering in den bestaanden toestand te brengen stelde de commissie voor: 1° naar gelang de veiligheid in 't veroverde gebied zou toene men en later uitbreiding aan onze stellingen mocht worden gegeven, er steeds naar te streven, bet aantal posten in de onmiddellijke na bijheid van het strand en de lagunes te beperken 23. vereenvoudiging der transportdienstenook door de uitzen ding van pikolpaarden 3°. reductie der bezetting van Kotta-Badja tot een minimum; ophooging van het terre-plein dier sterkte, opruiming der haar om gevende barnboedoeri-hegbeplantingzoowel daar als eldersvan de beschikbare ruimte met zonnebloemen en eucalyptus globulus, en overbrenging van het groote hospitaal naar de vlakte van Pantei-Perak verbetering van de kazerneering, door het logies over dag eene betere ventilatie te waarborgenen des nachts zoo veel mogelijk te sluiten, en door de gebouwen, waar immer mogelijk, te dekken met atap in stede van zink of asphaltvilt; 5°. wijziging in de kleeding door de uitreiking van wollen of baaien equipementstukken deels alleen ten gebruike op het bi vouac en de aanschaffing van een ander hoofddeksel, waartoe een helmhoed werd aanbevolen 6°. verbetering van het drinkwater, voornamelijk door de boring van een tweeden artesischen put te Pantei-Perak 7°. dagelijksche uitreiking van een ration rooden wijn aan de be zetting der posten langs de kust en de lagunes 8°. uitbreiding der gelegenheid tot reiniging, des noods met be hulp van Nortonpompen, op de posten binnen 's lands; 9°. oprichting van eene officierssocieteit en eene kantine voor de manschappen 10°. geregelde evacuatie ook van gezonden na een ver blijf van hoogstens één jaar te Atjeh 11°. beschikbaarstelling van ruimer logies aan boord voor de aan vullingstroepen en verschillende maatregelen tot bespoediging harer indeeling na de ontscheping; 12°. ontlasting van het hospitaal door den bouw van kleinere ziekeninrichtingen op de posten Langkroek, Kotta-AlamLongbattah- zuid en Blang-oe; 13°. bevordering van de geregelde cultuur der braakliggende gronden; en

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 93