93 i. dat op de posten, waar zulks noodig zal blijken, kleine hos pitalen zullen worden opgericht. Ten zescle. Den legerkommandant uit te noodigen om: 1=>, spoedig een voorstel te doen tot invoering van een doelmatig hoofdbedeksel voor de troepen te velde; 2'. met de Nederlandsch-Indische Stoomvaartmaatschappij in over leg te treden omtrent hetgeen te verrichten valt ten einde aan de naar Atjeh gaande troepen, vrije koelies, handwerkslieden endwang- arbeiders een uit een hygiënisch oogpunt zóó goeden overtocht te verzekeren, dat zij aldaar onder de gunstigste voorwaarden aankomen; wordende daartoe in de eerste plaats noodig geacht, dat het goederen- transport geheel ondergeschikt blijve aan de eischen en behoeften van het personen-transportzoodat des noods in het een of het ander afzonderlijk worde voorzien 3J. te doen onderzoeken, in hoever het mogelijk is Oleh-leh van goed drinkwater te voorzien en de daar aanwezig zijnde poelen en moerassen te dempen; 4°. in overweging te nemen, of de troepen te Atjeh niet op ge zette tijden kunnen worden geëvacueerd, en wat te doen valt tot tegengang van onnoodige evacuatiën binnen den te stellen termijn. Ten zevende. Aan te teekenen, dat met den generaal-majoor Pbl in overleg zal worden getreden omtrent de wenschelijkheid, om den officieren en manschappen meer gelegenheid tot uitspanning te geven door de oprichting eener sociëteit en van kantines. Ten achtste. Aan den kommandant der zeemacht te kennen te geven, dat door de commissie voornoemd het brengen van verbetering in den gezondheidstoestand op Poeloe Bras, door gedeeltelijke ver- leggiug onzer vestiging naar een naburig terreinals eene zaak van urgentie wordt beschouwd, met uitnoodiging om daartoe het noodige voor te schrijven. Het mogelijke is sedert gedaan om uitvoering te geven aan dat

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 96