daarvoor gegeven waren. Gelukkig echter, dat onze nadering nog steeds voor den vijand onbekend gebleven was en de troepen reeds bijna in de sterkte waren, toen zij door het omkappen der struiken ontdekt werden. Zonder hem veel tijd te laten, werd nu de stormmarsch geblazen en rukten de troepen moedig vooruit. De vijand bood echter maar weinig tegenstand en sloeg weldra op de vlucht. Met een woest geschreeuw kwamen nu ook de hulptroepen in be weging; den vluchtenden vijand volgende, verspreidden zij zich in het bosch, en stelden zich hier en daar op om de kampong Tan djong Boenga te beschietenwaar zich thans de vijand weder begou te vertoonen. Terwijl de reserve post vatte in de veroverde benting, rukten de beide pelotons, waarin de troepen verdeeld waren, verder voorwaarts om de hulptroepen niet geheel aan zich zelveu over te laten. Omstreeks 7 uur had de Generaal het vuur tegen Padang Boeboe doen openenwaar menzich thans van twee zijden bedreigd ziende, ook de troepen van den kapitein Yau der Hart in de flank begou te beschieten. Al spoedig werden hierdoor twee man van de hulptroepen zwaar verwond; en toen men nu ook uit Tandjong Boenga een meer ernstig vuur op de onzen begon te richten en de hulptroepen zich hierdoor van weerszijden bestookt zagenverloren zij weldra allen moed en sloegen zonder eenigen regel en zonder naar iemand meer te luisteren op de vlucht; slechts vier of vijf doebalaugs bleven tot aan het einde moedig volhouden en den officieren ter zijde staan. In hunne vaart werd nu ook medegesleept het detachementdat tegenover Tandjong Boenga eene voordeelige stelling had ingeno men; en ofschoon dit even spoedig weder verzameld was en zelfs tot tweemalen toe zich weder meester maakte van de verloren stelling, die dadelijk door den vijand was bezet geworden, kwam deze eindelijk met zooveel geweld uit de kampong opdringen 5 dat alle tegenstand moest worden opgegeven en nu ook de soldaten op de vlucht gingen. Gelukkig bleef de reserve moedig post houden, zoodat de vluchtenden zich op haar kouden samentrekkenen nuspoe dig in de veroverde benting weder vereenigd, met een scherp en goed onderhouden geweervuur den steeds voortrukkendeu vijand tot staan konden brengen. Deze stelde zich echter aan de noordzijde der sterkte, in het daar- 6

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 9