TER AANBEVELING. Men heeft er in der tijd den generaal Knoop eens een verwijt van ge maakt, dat hij uit de werken van anderen artikels voor een tijdschrift samenstelde. De Generaal ontkende geenszins de gegrondheid der meening, dat zoodanige taak gemakkelijk is; maar, vroeg hij//is zij daarom niet nuttig, wanneer zij ten doel heeft, meer algemeene be kendheid te geven aan een belangrijk werk?" Ons spiegelende aan dien Nestor der militaire schrijvers in Ne land, wenschen wij hier een en ander over te nemen uit het mili tair weekblad //Pro Patria dat onlangs zijn vierden jaargang begon, en steeds voortgaat, op dikwijls voortreffelijke wijze de militaire vraag stukken van den dag te behandelen. Reeds vroeger (Mil. tijdschr. 1875, blz. 90) hadden wij de gele genheid, met een enkel woord op Pro Patria te wijzen; wij doen dit thans op nieuw, in de hoop, daardoor ook de inteekening in Indiê te bevorderen. Als courant heeft het natuurlijk eene, van de mili taire tijdschriften min of meer afwijkende richtingwekelijks verschij nende heeft het meer actualiteit, en kan het beter met de dagbla den in discussie treden. Die discussie, het is waar, boezemt ons in Indie betrekkelijk weinig belangstelling in, voor zoover zij alleen over Nederlandsche militaire toestanden gevoerd wordt; doch in Pro Pa tria worden ook meermalen onderwerpen behandeld die het Indische Pro Patrio, (militair weekblad). Amster dam, Gebr. van Es. Prijs voor Indië per jaar 7,—. Krijgs- en geschiedt geschriften, IV blz. 293.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 183