EEN EN ANDER ONER ÏESTINREN. Een Noord-Amerikaan, de heer Youmans, hoofdredacteur van het maandwerk The Popular Science Monthlydat voor betrekkelijk wei nig geld zijnen lezers o. a. de beste wetenschappelijke opstellen aan biedt, overgenomen uit de dure Britsche tijdschriften, vatte vóór ee- nige jaren het denkbeeld op, een populaire Wetenschappelijke Inter nationale Bibliotheek op te richten. Elk boekdeel zou verschijnen in het Engelsch, te Londen, bij King; in het Fransch, te Parijs, bij Germer Baillière, en in het Duitschte Leipzig, bij Brockhaus. Tal van geleerden zouden daaraan medewerken. Meer dan twintig deeltjes zijn reeds in het licht gegeven. Elk komt, met netten band, op zes franken te staan. De lTollandsche vertaling, die slechts 1,75 gulden het deel kostte, schijnt gestaakt, vermoedelijk omdat zij, die zich Bain's Geest en Lichaam hadden aangeschaft, door den onwe tenden vertolker bitter waren teleurgesteld. Jammer, dat de groote verzameling mank gaat aan het euvel van onzen karakterloozen tijd gebrek aan methode. Nu eens is een boek streng objectief, dan weder veroorlooft een ander zichsubjectief te zijn. Naast den ongeloovigen Karl Vogt treedt de katholiek Van Bene den op en bespreekt deze, in overigens zeer wetenswaarde mededee- lingen over de parasieten, het doel van den Schepper en dergelijke godgeleerde onderwerpen. Intusschen bevat de Bibliotheek kostelijke bijdragen van Tyndall, Spencer, Bagehot, Whitney, Bain, Maudsley, Stewart, Draper, Schmidt, Luys, Berthelot, enz. Onlangs werd zij verrijkt met een werk van den Belgischen generaal Brialmont, ge-

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 199