122 wellicht de voorzichtigste weg nog wel de beste was. Van hun kant gingen de belegeraars aan het werk en, toen de voorbereidende maatregelen geëindigd waren, openden zij den 9en October 1854 hunne loopgraven, op ongeveer 1200 Meters afstand van bastion 3; de batterijen werden opgeworpen en den 17en dier maand, nadat den Russen zes weken uitstel was gelaten, werd liet vuur door de batterijen en de vloot der verbondenen geopend. De be legerden hadden veel te lijden van het vreeselijk vuur, en zeker zou deze dag den aanvallers voordeelen hebben op geleverd indien niet de ontploffing van de magazijnen van twee Fransche batterijen, dezen vernielende, den Russen had in staat gesteld, hun vuur op dé anderen te con- centreeren en die tot zwijgen te brengen. De En- gelsche batterijen, die gunstiger gelegen waren, konden alleen gedurende den ganschen dag den strijd volhou den. Indien de Fransche artillerie niet in de onmogelijkheid was gebracht geworden om haar vuur voort te zetten en de verdedigingswerken te sloopendan hadden de aanval lers, gebruik makende van de onder de verdedigers ont stane verwarring en van den rook die het terrein bedekte, hunne aanvalskolonnes kunnen formeeren en kunnen trachten, zich van de werken meester te maken, ja zelfs tot in Sebastopol door te dringen. Hiervan kon nu ech ter geen sprake meer zijn. Nu de eerste poging alzoo was mislukt, ging men van weerszijden weer met vernieuwde inspanning aan het werk. De verbondenen verlengden hunne loopgraven en zetten het bombardement voort. De Russen herstelden de wer ken die door 's vijands artillerievuur vernield waren, en brachten daarin groote verbeteringen aan. Het betrek kelijk voordeel, door hen behaald, versterkte het moreel en herstelde hun vertrouwen.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 128