124 doorstaan. Evenmin houdt hij rekening met de grootere getalsterkte der Russen. Den dag na den slag hernamen de aanvals- en verdedi gingswerken weder hun gewonen loopsteeds werden zij met den meesten ijver voortgezet. Het journaal der verdediging leert ons, dat op dit tijdstip Sebastopol was bewapend met 494 vuurmonden, terwijl de verbondenen slechts 149 daartegenover konden stellen. Het bestuur over de verdediging was geheel in handen van den kolonel Todleben; hij bepaalde welke werken moesten worden gemaaktwaar batterijen moesten worden opgeworpenhet schootsveld harer embrasures en den aard der bewapening; hij gaf den garnizoenskommandant aan, hoe de troepen moesten worden verdeeld. Met zon der reden schrijft men hem de voornaamste rol in de ver dediging van Sebastopol toe; men kan zeggen, dat hij de ziel daarvan is geweest. De slag van Inkermann deed den verbondenen de nood zakelijkheid inzien, hunne stelling op de bergvlakte van Balaclava aan den rechter vleugel te versterkenzij legden daar verscheidene verschansingen aan. Kleine uitvallen hadden dagelijks plaatsdoch zonder gevolg. De Russen hadden voor hunne werken vooruitgeschoven posten ge maakt; aanvaller en verdediger betwistten elkander deze eiken nacht, met afwisselend gevolg. Deze posten, zonder zorg of wetenschap aangelegd door de soldaten van den voorpostendienstbelemmerden het vuur en gaven geene voldoende dekking tegen de vijandelijke projectilen. Om hierin te voorzienmaakten de verdedigers verschansingen met de gezwinde sappe, op goed gekozen emplacementen, waarin kleine detachementen een schuilplaats vinden kon den. Deze verschansingen, ruitsgewijze in twee liniën geplaatst, hadden ten doel, de toegangen tot de plaatste bewaken en vooral de naderingen des vijands gedurende

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 130