127 nemen, vooral de door de Engelsellen aangevallen redan. Het oorspronkelijk gekozen front van aanval tegen het bastion van den Mast bood dat voordeel niet aan. Yan af dit oogenblik werd eene nieuwe stoot aan den belegerings- arbeid gegeven. Eenige dagen later besloten de Itussen, toen zij de veranderingen in den loop van den aanval hadden be grepen tot de bezetting van de hoogten van het Kalfater- ravjjn, om de loopgraven der gealliëerden in de flank te kunnen nemen; in den nacht van 21 Februari be zetten zij twee redoutes op die hoogten. De belegeraars zagen het gevaar dat zij liepen, en om dit te vermijden wilden zij die twee verschansingen nemen en vernielen; eene poging daartoe slaagde echter niet. De Russen bezetten thans ook een heuvel, voor den Malakofftoren gelegenter belemmering van de naderings- werken des vijands; daar wierpen zij de lunet Kamtchatka opzich niet meer tevreden stellende met de verbetering der reeds bestaande werken. AVat de Russen toen de den, is ook gedurende de verdediging van Parijs in 1870 en 1871 door den generaal Tripier verricht; zeer te recht, want niets slaat meer den moed en ijver der troepen ter neer, dan eene te lang voortgezette, enkel verdedigende houding; vooruitrukken is in hun oog eene overwinning, en het is in den oorlog van groot belang zooveel mogelijk dergelijke voordeelen, al zijn die ook gering, te behalen. In het begin van Maart verliet vorst Menchikoff we gens zijne zeer ongunstige gezondheid de Krim, en vorst Gortchakoff verving hem in het bevel over de Russische land- en zeemacht in het zuiden. Aangezien de werken der Franschen tegen de lunet Kamtchatka een zeer dreigend aanzien kregen, deden de belegerden den 22en Maart een grooten uitval, met

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 133