128 het doeldie werken te vernielenzij slaagden slechts middelmatig, en deze uitval veroorzaakte hun een ver lies van 1290 dooden en gewonden, terwijl de Pranschen maar 600 man verloren. Yan den 9™ tot den 19™ April onderhielden de verbonde nen over dag een hevig vuur, dat groote schade aan de werken en de artillerie der vesting veroorzaakte; maar de verdedigers herstelden telkens des nachts wat overdag vernield was, en zoodoende bleef de toestand in hoofdzaak onveranderd. Om de troepen te beschutten tegen den kogelregenwas men verplicht, ze onder geblindeerde schuilplaatsen te brengen, en op de banketten niet meer dan het onmisbaar aantal manschappen te houden voor de uitvoering der meest dringende werkzaamheden en voor het afslaan der aanvalskolonnes. Gedurende deze tien nachten waren de voorgeschovcn posten der Russen het tooneel van verwoede gevechten, welke echter den vijand weinig voordeel gaven; alleen was deze daardoor in de gelegenheid, zijne loopgraven naar de vesting te verlengen. Des nachts herstelde hij zijne batterijen en wierp hij andere op. De generaal Bizot, kommandant der genie bij het Fransehe leger, werd den llen April aan het hoofd gewond terwijl hij de contre-approches der Russen, voorwaarts van den Groenen Heuvelvan uit de Engelsche loopgraven verkendevier dagen later bezweek hijaldus met een roemrijken dood een leven eindigende, dat geheel aan den dienst van zijn land was gewijd geweest. Den 15™ ontstaken de Pranschen eene reeks van over laden mijnovens voor de batterijen van den Mastdit bastion werd met aarde en steenen overstroomd, maar overigens hadden deze mijnen geene andere uitwerking dan de vorming van een grooten trechter. Den 24™ April deden de Pranschen een aanval op de

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 134