130 doorloopenmeer clan 400 Meters voor Malakoff, eu 600 Meters voor bastion no. 2. De Franschen waren dus verplicht, over dien afstand het hevig vuur te doorstaan van de vesting en de stoomschepen." De opmerking van den Russischen generaal aangaande den te doorloopen afstand is volkomen gegrond, en de nederlaag der verbondenen bewijst op nieuw, dat die afstand bij een aanval niet groot mag zijn. Daarom zou men, zooals Todleben aanteekent, meer kans van slagen gehad hebben, indien men den aanval gericht had tegen het bastion van den Mast. Ma het gevecht van 18 Juni gevoelden de verbondenen de noodzakelijkheid, de te veroveren werken nauwer in te sluitenmaar de nabijheid der Russische hinderlagen (tirailleurputten enz.) veroorloofde slechts een lang- zamen vooruitgang. Zij onderhielden voortdurend een hevig vuur tegen de vestingen vooral tegen het bastion Malakoff en de batterijen van den linkervleugel der vijandelijke stelling. Van hunne zijde gevoelden de Russen dat zij weldra een nieuwen aanval zouden hebben af te wachtenzij verdubbelden hun ijver om deze te weerstaan en maak ten een lang retranchement om de Karabelnaja te dekken, de voorgeschoven posten te beschermen, de nevenliggende face van het bastion Malakoff te bestrijken en de ver sterkte omwalling inwendig te verdedigen. Deze werken waren reeds aangevangen toen de verbondenen de cont.re- a.pproches hadden veroverd. Bovendien werden batterijen opgeworpen om de lunet Kamtchatka en de toegangen naar het bastion Malakoff te bestrijken. Den 219te» Juni stelde generaal Johns, chef der En gel sche genie, voor, het beleg voor bastion 3 op te bre ken en alle krachten tegen één punt te vereenigen. Deze maatregel zou voorzeker niet het gevolg gehad hebben

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 136