131 dat de generaal er van verwachtte, want de Russen zou den van hun kant alle krachten op het bedreigde punt samengebracht hebbenterwijl zijin den toestand waar in zich de zaken nu bevonden, gedwongen waren over al op hunne hoede te zijn. De opheffing van het beleg voor bastion 3 zou overigens een teeken van onmacht geweest zijn, en alzoo evenzeer aanvuring des verdedigers als ontmoediging des aanvallers ten gevolge gehad heb ben; de opperbevelhebber bestreed dit voorstel dan ook ten sterkste, zoodat het verworpen werd. Den 28s'en bezweek lord Raglande beminde aanvoer der der Engelsche troepen, ten gevolge van een cholera- aanvalzijn dood veroorzaakte algomeene droefheid onder het leger in de Krim. In het vooruitzicht, dat men weldra genoodzaakt zou worden, het zuidelijk gedeelte der vesting te verlaten besloot de generaal Gortchakoff, een vlotbrug te doen maken dwars over de baaiom den terugtocht der troepen te vergemakkelijken. Aangezien de vorderingen der aanvallers de vesting in moeilijke omstandigheden bracht, vooral bij de zeker heid van een aanstaand bombardement, had de verde diger zegt de generaal Todleben slechts eene keuze te doen uit het dilemma, om of een stouten, beslissenden slag te slaan, die hem had kunnen redden uit den toe stand waarin hij na eene hardnekkige verdediging van elf maanden was geraaktof wel onbeschroomd den zuid kant van Sebastopol te verlatenom in het open veld alle krachten te vereenigen waarover het Russische leger in de Krim kon beschikken. De Russische generaals waren het omtrent den te vol gen gedragslijn niet eens, zoodat vorst Gortchakoff, op last van den Keizer, een krijgsraad belegde, die ten deze eene beslissing nemen moest. Na lange overwegingen en

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 137