140 groote voorzichtigheid betracht. De patronen worden stuk voor stuk in perkament gewikkeld, en, in pakken van vijf pond, verpakt in bordpapieren doozen; deze laatste worden met gewaste taf bekleed. Tien zulke doozou worden te zameri door patentvilt omgeven en dan in een sterke houten kist geplaatst. Voor de proeven liet men o. a. een blok ijzer, zwaar 3 centenaarsvan eene hoogte van 24 voet vallen op eenc kistdie 50 pond dynamiet inhield. De kist brakver scheidene patronen barstten, de dynamiet liep er uit, maar er had geene ontploffing plaats. Om de locale werking der dynamiet aan te toonen, werden 10 pond ontstoken op 9 voet afstands van eene omheining. Meer dan de helft der palen bleef onbe schadigd, terwijl, bij eene volgende proef met dezelfde hoeveelheid buskruitde geheele omheining vernield werd. Hierop werden dynamiet-patronen ontstoken die op hen gelroeden gelegd waren; deze roeden werden niet beschadigd. Om den invloed van buskruit op dynamiet aan te toonen, werden 25 pond kruit in eene kuil gelegd en met een groot stuk plaatijzer, d'k 13 m.M., toegedekt; op de plaat kwam een kistje met 10 pond dynamiet te staan. De plaat werd 9 voet weggeslingerd, kwam op het dynamiet-kistje te recht en vernielde dit geheeldoch veroorzaakte geene ontploffing. Er zouden nog vele andere proeven genomen worden doch de aanwezige gedelegeerden der spoorwegen ver klaarden dat zijdoor hetgeen zij gezien hadden, geheel gerustgesteld waren. (iV. M. B.April 1877.) Toestand van het Britsche leger. In 1861 1872 zijn circa 192.000 recruten bij het Britsche leger ingelijfd; van

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 146