142 BroodbereidingDoor bijvoeging van glycerine blijft, volgens in Pruisen genomen proeven, het brood in het warmste gedeelte des jaars gedurende drie weken in vol komen goeden staatterwijl het op de gewone wijze bereide brood binnen weinige dagen verschimmelt. Deze aange legenheid is van hoog belang, vooral voor troepen te velde. De Neue Mil. BI. van Januari 1877 (blz. 102) geeft de samenstelling van het deeg aan. Kosten van troepenlogies in Europa. Aan den Duit- schen Rijksdag is eene wet voorgesteld, om alle troepen voortaan van Rijkswege te doen huisvesten, hetgeen thans nog slechts gedeeltelijk plaats heeft. De kosten zijn ge raamd op 168.200.000 mark, of, per man, op 1000 a 1200, en per paard op 1200 a 1400 mark (een mark on geveer 60 cents). Schadelijke gevolgen der prostitutie. Venus vulgivaga blijft op -het leger haar verpestenden invloed uitoefenen. De generaal Kroesen vaardigde bij de Algemeene order No. 70 van 1871 zijne maatregelen uit „tot wering van de schadelijke gevolgen der prostitutie". Voor zoover be kend is, werken die maatregelen steeds goed. Doch ze zijn en blijven onvoldoende, omdat het gemis gevoeld wordt van algemeen geldende bepalingen, door de regee ring uit te vaardigen. Wat baten de strengste voorschrif ten binnen de kampementen en kazernes, wanneer, door het onvoldoende toezicht der politie, de priesteressen der ontucht daar buitenen soms in de onmiddellijke nabijheid er van, vrij spel hebben? Het „Koloniaal verslag" van 1876 bevat de volgende opgave

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 148