144 De Fransche infanterie de marineBij cle beraad slaging over het budget der Fransche marine werd op gemerkt, dat het grootste gedeelte der marine-infanterie thans niet beschikbaar is voor de vloot en voor de ver dediging der Fransche oorlogshavensdoordien haar mede de bezetting der koloniën is opgedragen. De marine-infan terie is een werkelijk keurkorps en in tijd van oorlog- in beginsel tot versterking van het leger aangewezen (1 divisie van 12 bataillons vormt met Algerijnsche troepen het 20e legerkorps); zij is thans, door de ongunstige kli maatsinvloeden in de koloniën, echter aan sterke veiliozen blootgesteld. De commissie uit de kamer der afgevaar digden beval derhalve aan, voor den gewonen dienst in de koloniën bijzondere korpsen te vormen door aanwerving- van geboren Franschen en inboorlingen van Algeriëde Fransche recruteeringswet, evenals voor Algerië, ook vooi de koloniën van kracht te verklaren, en eindelijk overal territoriale troepen voor de landsverdediging op te richten. Het laat zich verwachten, zegt de correspondent der Neue Militarische Blatterdat de voorstellen der commissie ingang zullen vinden, waardoor de sterkte der voor een Europeesch oorlogstooneel beschikbare troepen weder ver meerdering zou ondergaan. Men wenscht dus in Frankrijk voor de verdediging dei koloniën eenigermate te naderen tot het Nederlandsch- Indische stelsel, en daarentegen te breken met het ook in Nederland soms voorgestane beginsel, om de mariniers voor den troependienst in de koloniën te bezigen.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 150