149 werden hunne rijen, vreeselijk. gedund, teruggeslagen. Dit maakte een eind aan liet gevecht; de Sepoys, ka- vallerie en Sikhs zochten hun heil in de vlucht, en ver spreidden zich in het open veld. Toen de bijzonderheden van deze slachting ter oore kwa men van de kompagnie Sikhsdie 's lands kas bewaakte brak onder deze een storm van woede los. Zij werd echter door den Sirdar Soerat Singh in bedwang gehouden. Deze Soerat Singh, die onder toezicht van het gou vernement na den tweeden Punjanbschen oorlog te Be nares geïnterneerd was, bewees der kompagnie tijdens den opstand belangrijke diensten. In de stad-zelve had het gevecht, op het exercitie- plein geleverd, geene ernstige gevolgen had. De ge vluchte Sepoys evenwel hadden de bevolking der om liggende streek in beroering gebrachtde ongeregeldheden daardoor ontstaanwerden met de uiterste gestrengheid door de Engelschen gestraft en in bloed gesmoord. Ner gens werd gedurende den geheelen oorlog zoo veel en zoo lichtvaardig bloed vergotendoch de stad was gered, en Neil kon weldra naar Allahabad vertrekken, waai de omstandigheden zijne tegenwoordigheid dringend vor derden. Allahabad, ongeveer tachtig mijlen van Be nares verwijderd, is een der gewichtigste strategische punten van Indië. Aan de samenvloeiing van de Ja- moena en de Ganges gelegen, behecrscht die stad alle land- en waterwegen, welke Bengalen met het noorden van Indië verbinden. De annexatie van het koninkrijk Oude had bovendien de belangrijkheid van Allahabad nog doen toenemen. Het eeuwenoude fort, in het bezit van- alle verdedigingsmiddelen der nieuwere oorlogskunst, bezat een arsenaalgoed van artillerie en munitie voor zien. De bezetting bestond uit 60 Europcesche invaliden, het 6" regiment van het Bengaalsche leger, eenige kom

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 155