150 pagniën Sikhs en een eskadron ongeregelde kavallerie van Oude. De inlandsche troepen waren op een mijl afstand van liet fort gelegerd; het fort zelf werd slechts bezet door een gemengd detachement van de beide korp sen infanterie. Het 6° regiment heeft zichonder al de korpsen van het Bengaalsclie legergedurende den oor log op de meest onverklaarbare en dubbelzinnige wijze gedragen, zoodat de officieren tot op het laatste oogen- blik op zijn trouw meenden te kunnen rekenen. In de eerste dagen van Juni had het zich met eene petitie tot het gouvernement gewend, het verzoek inhou dende tegen de opstandelingen van Dehli te mogen op rukken. Hiervan was per telegram kennis gegeven aan den gouverneur-generaal te Calcutta, die dadelijk zijne tevredenheid aan het regiment liet kenbaar maken. Eene daartoe betrekkelijke dagorder werd bij de avondparade van den 6™ Juni onder de toejuichingen van de soldaten voorgelezen en de officieren hadden zich met volle gerustheid aan hun avonddisch begeven, toen eensklaps in de kan- tonnemcnten de trompet werd gestoken. Op de tijding van de gebeurtenissen te Benares had het geheele 6e regi ment de wapens opgevat. Van de officieren die te vergeefs de soldaten trachtten tot bedaren te brengenwerden er vijf neergesabeld. Acht jeugdige vaandrigsom zoo te zeggen nog kinderen, die, kort geleden uit Europa aan gekomen in subsistence bij het regiment gevoerd werden, vielen, van tafel komende, in handen der rebellen en werden zonder genade afgemaakt. De kolonel Simpson ontsnapte als door een wonder aan het bloedbad. De toestand was hoogst bedenkelijkdaar het te voorzien was, dat de troepen in het fort gemeene zaak met de op standelingen zouden maken. Gelukkig voerde daar de Luitenant Brazier het bevel, een officier die, uit de lagere rangen van het leger opgeklommeneeu bijzonderen in-

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 156