vloed op zijne ondergeschikten uitoefende, zoodat de Sikhs getrouw bleven aan hun vaandel. Hunne krachtige hou ding en eenige stukken geschut, door de zestig invaliden bediend, deden de Sepoys cle wapenen neerleggen. Hoor deze gelukkige wending werd aan Engeland een groot onheil bespaard, doch niettemin waren de gevol gen van den opstand in de kantonnementen niet minder ernstig. I)e bevolking van de stad en omliggende streken was opgestaan en had de gevangenis geopendwaardoor een groot aantal boeven zich bij de rebellen voegde, die gedurende de duisternis van den nacht alles plunderden wat hun maar onder de handen kwam. Ook 's lands kas, welke ruim 31/, millioen gulden bevatte, werd na eenige aarzeling den volgenden morgen onder het 6C re giment verdeeld, zoodat ieder soldaat vier zakken van 100 pond sterling in zilver mocht medevoeren. Dit had ten gevolge, dat het regiment uit elkander ging, terwijl velen der plunderaars met hun geld in handen van andere roovers vielen, die hun behalve het zilver ook nog het leven ontnamen. Het was echter te vreezen, dat deze on geregeldheden van het oogenblik spoedig in een aaneen gesloten verzet zouden veranderendaar reeds een mu- selmanbekend door zijn fanatisme, pogingen aanwendde om in naam van den keizer van Dehli een voorloopig bestuur samen te stellen. Deze provisoire regeering duurde echter slechts weinige dagen. Toen kolonel Neil met de ontwapening van Benares gereed was, zond hij onmiddellijk een detachement Eu ropeanen naar Allahabad, dat aldaar den 7en Juni aankwam. Daar de opstandelingen de schipbrug bezet hadden en de militaire autoriteiten te lang wachtten met het zenden van een stoomboot, konden de troepen eerst den 9en Juni het fort binnenrukken. De kolonel Neil, wien per tele gram het bevel over het fort van Allahabad was opgedragen,

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 157