152 kwam den volgenden dag aan. Zijne opdracht had nog ve le moeielijkheden in, daar gebrek aan flinkheid en wils kracht bij den bevelhebber iedere krachtige handeling had belet en de mogelijkheid van een groot onheil deed voorzien. De aankomst van ISTeil deed aller moed herleven. Het navolgende kan als bewijs daarvoor en voor de angst waarin men verkeerd had, dienen. Toen Neil aan de poort van het tort kwam, werd hij door den schildwacht herkend en begroot met de navolgende woordenThank God siryou will save us yet." De zaken kregen onmiddellijk een ander aanzien. Een dorp dat, in de nabijheid van het fort gelegen, door de opstandelingen bezet was, werd met de bajonet genomen, en de schipbrug werd heroverd, waardoor dcnzelfden avond honderd fuseliers van het 2° regiment van Madras het fort konden binnenrukken. Door deze machtsversterking was Neil in staat, aan eenige ongeregeldheden onder do Sikhs, waarvoor hij uit gebrek aan dwangmiddelen aanvankelijk de oogen had moeten sluiten, paal en perk te stellen. Deze zonen van don Punjaub hadden zich meester ge maakt van groote hoeveelheden wijn en andere geestrijke dranken, die zij weder aan de Europeesche soldaten ver kocht haddenwaardoor dronkenschap en de daarmede ge paard gaande indiscipline aan de orde van den dag waren. Neil liet door de intendance alles van hen opkoopcn, en hen daarna buiten het fort kampeeren onder het bereik van het geschut. Na het nemen van deze voorzorgsmaat regelen werden de voorsteden op den 15en met de bajonet bemachtigd en was Neil op den 18011 meester van de ge- heele stadzonder verderen tegenstand te ontmoeten. Het provisoire bestuur was op de vlucht, en de inwoners had den uit vrees van ceii bombardement hunne haardsteden verlaten. De uitslag was volkomen, doch de wapenroem, die

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 158