158 reten en gaten van het huis te vuren, schoten zij hunne geweren tegen de zoldering af. De Nana, hierover ver ontwaardigd gaf aan de muselmansche slachters en eenige soldaten van zijne lijfwacht last, het bloedige werk te volbrengen. Deze beulenmet de sabel en het mes in de hand de Bibi Gur binnentredende, begonnen daar hun vreeselijken arbeid. Nooit zijn in de oudheid, in den circus te Rome, Christinnen aan wreeder verscheurende dieren overgeleverd geweeststervenden en dooden verbleven den gelieelen nacht op die heillooze plaats, en werden den volgenden morgen in een put geworpen. Toen zag men het ijzingwekkende schouwspel, dat kinderen, die toevalliger wijze hl oor hunne kleine lichaamsgestalte aan den moord ontkomen waren, levend met de andere slacht offers in den put werden geslingerd. Niemand bleef er van deze ongelukkigen (te zamen ongeveer twee honderd vrouwen en kinderen) over, om een verhaal van deze vreeselijke gebeurtenissen te geven. Toen men den 17en Juli Cawnpore binnentrok, vonden de soldaten van Havelock in den put de nog warme lichamen van de slachtoffers. De Nana had zich op zijn kas teel te Bithoer teruggetrokkenna eerst allen krijgsvoor raad te Cawnpore in de lucht te hebben laten vliegen doch ook daar waande hij zich niet veiligen vluchtte hij op de nadering van eenige kompagniën fuseliers van Ma dras met 5000 man en 43 stukken geschut, zijne schat ten en vijftien stukken vestinggeschut in handen der En- gelschen latende. Men heeft sedert met zekerheid niet meer van Nana Sahib vernomenofschoon meermalen de tijding van zij ne gevangenneming de nieuwsgierigheid van het publiek Niet lang geleden werd de publieke nieuwsgierigheid in Engeland gaande gemaakt door het bericht in de Times, dat men een persoon

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 164