170 van Madras 52 8 8 4 van Bombay 29 6 3 6 Wanneer deze ontzaglijke strijdkracht de vaan des op- stands hadden gevolgddan waren de rampen voor En geland niet te berekenen geweest. Eu men had werkelijk reden om het leger van Madras te wantrouwen, getuige de opstand te Yellore in 1806, waar 184 Europeesche officieren en soldaten vermoord werden. Doch de goede maatregelen, welke sedert dien tijd ge nomen waren, hadden de krijgstucht bij dat leger, het welk trouwens voor het grootste gedeelte uit eene beza digde en bedaarde bevolking gerekruteerd was, versterkt waartoe de goede en verstandige behandeling der soldater door hunne officieren niet weinig had bijgedragen Bo vendien waren het meestal Mohammedanen, die misschien oenige voorliefde voor den opstand koesterden, doch die, ver van hunne Bengaalsche strijdmakkers geborenniet zoo sterk de herinneringen aan het Mongoolsche rijk bewaarden en daardoor met meer gelatenheid zich het juk der overweldigers lieten welgevallen. Slechts een re giment kavallerie gaf blijken van insubordinatie en werd dan ook onmiddellijk ontbonden. Het leger van Bombay daarentegen gaf meermalen aan leiding tot groote ongerustheid. Dichter hij hot tooneel der gebeurtenissen, en bewerkt door zendelingen van den opstand, was er slechts eene vonk noodig om eenige korpsen tot den opstand te doen overslaan. Door krachtige maat regelen wist men evenwel uitbarstingen te stuiten of te Regimenten Regimenten Regimenten Regimenten STERKTE DER LEOERS. geregelde ongeregelde geregelde ongeregelde infanterie. infanterie, kavalleric, kavallerie. met een sterkte van 1000 man per regiment geregelde infanterie. 800 ongeregelde infanterie en 500 paarden per regiment geregelde of ongere gelde kavallerie.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 176