183 De vesting Silistria is opgetrokken in een enge vlakte diegelijk een soort van beknaar derivier vooruit- p ringt om er den loop van te vernauwen. De omwal- ling, een cirkelboog van zes honderd meters straal, wordt gevormd door tien gebastioneerde fronten; vier worden in een rechte lijn beschermd door den Donau, waarmede zij verbonden zijn door de werken Ciaja-Tabia Dirsj- fenguel en Djernen-Tabia drie worden gedekt door de rivier en de drie andere geheel beheerscht door de hoogten van den rechteroever. Overigens is de vesting blootgesteld aan de plongeerende vuren van de beide oevers. In 1845 beschouwde Von Moltke dan ook Silistria als de slechtste van alle Turksche vestingen. Zoo zij in 1853 zoo krachtig weerstand heeft geboden aan de aan vallen der Russen, is dit, omdat de hoogten ten zuiden en ten oosten bedekt waren geworden met een linie van vijf gedetacheerde werken, gewapend met geschutwaar van Medjidjieh- Tabia het sterkste wasdat zelf gedekt was door een reeks aarden lunetten. De redoute Arab- Tabia, op den heuvelrug, die de stad ten oosten beheerscht, was het voornaamste aanvalspunt der Russen! Tegen woordig is de waarde der vesting reeds aanmerkelijk be perkt door het gemis van een bruggehoofd op den lin keroever nog verminderd door de dracht van het getrok ken geschut. Het schijnt evenwel zeker, dat aanzienlijke werkenin deze laatste maanden opgeworpenaan deze vesting haar vorig gewicht hebben hergeven en er een sterkte van hebben gemaakt, in staat een ernstigen tegenstand te bieden. Van Silistria tot Rassowa en verder is geen enkel geschikt punt voor een overtocht. Op den rechteroever steile wanden, die eenige vijvers omzoomen, een waar paradijs voor steltloopers en zwemvogels; op den linker*

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 189