206 voor Java en Madoera28 en 26. de Buitenbezittingen 20,2 en 20,1. De sterkte van het leger in 1875 was 15872 Europeanen; hiervan overleden niet minder dan bijna 1700 man! De Russische bakkerijen te velde. Men leest in een brief van den verslaggever eeuer Zwitsersche krant, uit Kissinef: „Een der beste zaken van de Russische armee is de inrichting van hare bakkerijen te velde. Ik heb ze in bijzonderheden kunnen nagaan. De ovens van het hoofdkwartier zijn, om zoo te zeggen, in Kissinef zelf gebouwd; zij zijn ten getale van 260, verdeeld in rijen van 25, 30 of ten hoogste 40. Elke rij is tegen het weder beveiligd door een beschot van planken en een dak van stroo. Ziehier, hoe het werk verricht wordt in het binnenste dezer loodsen. Rechts zijn twaalf bijna naakte mannen, die het deeg kneden; links is de rij ovens; voor elke drie is één man belast met het stoken. liet vullen van den oven geschiedt door andere werklieden, die tevens toezicht houden over het bakken. Als het brood gaar issnijdt men het in stukken van twee centimeters dikte, die, weder in den oven gelegd, beschuit worden. Zoo wordt alle Russische beschuit ge bakken. De Russische armee eet een zeer zwart broodwaarin negen tienden rogge voorkomen en een tiende koren. Met laat er natnurlijk de zemelen in. De soldaten eten het graag, en zouden niet tevreden zijn, als men hun beter brood gaf. Zoo heeft een handelaar te Marseille aan de Russische Regeering goedkooper korenbeschuit willen leveren dan de roggebeschuit haar komt te staan;

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 212