207 zij heeft moeten weigeren, omdat de soldaat er niet van zou gegeten hebben. Uien ziet het, de Russische soldaat is niet bedorven." Ik herinner mij vóór eenige maanden in de Revue mi litaire suisse met zeer veel lof melding te hebben zien gemaakt van Dolgoroehi-beschuitdoor de Russische solda ten gebruikt in den veldtocht tegen Khiwa. Misschien ware het wenschelijkin Indië er eens een proef mede te nemen. Z. Een nieuw recept tegen deserteurs. The Army and Navy Gazette houd zichonder anderebezig met de deserties in het Britsche leger. „Het is niets minder dan opwekkend," zegt dit militair tijdschrift, „te zien, dat ondanks alle pogingen om den toestand van den soldaat te verbeteren, de deserties van het leger in het jaar 1876 tot 7759 gevallen aangroeiden. Het is overigens zoo ge makkelijk zich aan den krijgsdienst te onttrekken, dat het ons alleen verwondert, dat het getal van hen, die hun vaandel verlieten, niet nog veel grooter is." Hieraan verbindt de Army and Navy Gazette een voorstel, dat in de ooren van menigen lezer vreemd zal klinken: „Onze overtuiging is, dat het beste en het zekerste middel om het kwaad te overwinnen, hierin bestaat, officieren zoowel als manschappen met een kroon of een V (Victoria) te tatoeweeren. Als de Kroonprins en de legercommandant daartoe het voorbeeld wilden geven" zoo besluit het klad „zoude het spoedig algemeene navolging in het leger vindenen alle gedachte aan vernedering ware voort aan uitgesloten.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 213