217 Heemskerck verliet wegens ziekte het oorlogsterrein en de kolonel De Brabant trad als expeditie-kommandant op. Hij bepaalde, dat den 24™ October de vijandelijke positiën, ten vierden male, aangevallen zullen worden. Aan deze operatie nain ook de marinelandingsdivisie, sterk 11 officieren en 170 manschappendeel. Bij den opmarsch der troepen mar cheerde zij achter het 14° bataillon infanterie. Zoodra de voorhoede in gevecht was gekomen, vormde de landings divisie met twee kompagniën van laatstgenoemd bataillon het carré. Wederom biedt de vijand een heftigen we derstand. De aanvoerder stelt zich aan het hoofd dei- voorhoede en geeft het teeken tot den stormaanval. En na vele moeilijkheden wordt de kampong Djentarek door onze troepen genomen en bezet. De landingsdivisie maak te vervolgens een deel uit van de troepen, welke naar Bandjar voortrukten. Sterk opgesloten, drong de ko- lonne zegevierend zuidwaarts door, en ook Bandjar valt onzen troepen ten deel. Toen nu de landingsdivisie met een bataillon infanterie vervolgens naar Kali-Anget mar cheerde en deze plaats door den vijand verlaten vond kon de verovering der vijandelijke stellingen als volbracht worden beschouwd. Den 28™ October keerde de landings divisie naar boord terug. Noemenswaardige verliezen had ze niet geledenslechts twee zeelieden overleden ten ge volge van kwetsuren. Ida Madé Bahi kwam in onder werping en de rust op Bali was hersteld. Het jaar 1869 kenmerkt zich in de geschiedenis van het korps Mariniers door de expeditie naar Kommendah tor westkust van Afrika, op het gebied van onze sedert aan Engeland overgedragen bezittingen. De krijgsmacht, Zie Van VljjmenBali in 1868.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 223