219 half bataillon infanterie van Soerabaja werd onder de be velen van den majoor De Rochemont naar Bandjermasin gezonden. Den 11en December begaf zich het grootste ge deelte dezer macht naar Marabahan. De luitenant-kolonel Schultze nam de leiding der expeditie op zich. Den 14™ December bewoog zich eene kolonne naar de Soengei Be- dandan, ten einde den schuilhoek van Wangkang op te sporen. Aan den tocht nam eene landingsdivisie van 40 man onder een luitenant ter zee der 2'; klasse deel. Ter bestemder plaatse aangekomen, ontmoette men geen vijand. Doch de kolonne ging verder. De landingsdivisie bevond zich bij de voorhoede. Eindelijk stoot men op den vijand. In het daardoor ontstane vuurgevecht worden 2 man van de landingsdivisie gekwetst. Wangkang's verblijf werd wel opgespoord, doch hij bleef voortvluchtig en de ko lonne keerde naar Marabahan terug. Toen later vernomen werddat de vijand zich aan de Soengei Betilap ophield, werd eene kolonne van 150 man derwaarts gezonden waaraan eene landingsdivisie van 35 man werd toegevoegd. Doch den vijand mocht men niet ontmoeten en de kolonne trok naar Marabahan terug. Ten einde nu den nog steeds voortvluchtigen Wangkang op te sporen, rukte op den 20°" December een detachement van 100 militairen naar de Soengei Bedandan uit, waarbij zich eene landings- divisie van 20 man voegde. En wederom keerde men onverrichterzake naar Marabahan terug. Men gaf echter den moed niet op. Den 27en December rukte op nieuw eene kolonne uit Marabahan tegen den vijand op, die eene benting van Wangkang veroverde en slechtte. Den 30on December ging men den vijand weder opzoeken, doch vond hem niet. Bij beide patrouilletochtenwelke zich door het terrein langs waterwegen moesten bewegen, had de marine hare gewapende sloepen gevoegd. Eindelijk toog op den 2en Januari 1871 een detachement van 100

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 225