252 littéraire van 21 Juli, stelt den lezer in staat, zich vrij nauwkeuiig rekenschap te geven van de bijzonderheden en de waarde der door de Russen volbrachte operatie. Wij zeggen vrij nauwkeurig, want voor de volledige studie van de feiten ontbreekt het verslag van den Ottomanischen generalen staf. Het zoude belangwekkend zijn uit het verhaal der Turken te weten, welke juiste maat \an tegenstand hun wederpartijders tot heden hebben ontmoetmen zoude alzoo beter uit een vergelijkend onder zoek eenige zekere inlichtingen omtrent de latere kansen van den oorlog kunnen trekken. Den _4 Apiil is het zuiderleger de Roemaansche gi ens overgetrokken. Volgens het rapport van den groot vorst telde het vier armeekorpsen, het 7f, het 9e, het 11 en het 12, benevens drie divisiën geregelde ruiterij \an den Kaukasus Op hetzelfde tijdstip werden drie andere korpsen, het 4", het 13e en het 14e, aange wezen om de zuiderarmee aan te vullen. In het geheel telden de strijdkrachten, aan de grens vereenigd en gereed te velde te trekkenzeven legerkorpsen en vier onafhanklijke cavalerie-divisiën. Dit geelt een gezamenlijke sterkte van ongeveer 220000 man, op het papier. Om het verschil tusschen de offieiëele en de werke lijke cijfers te schatten, zoude men stellige gegevens moeten hebben. Men kan evenwel aannemen, dat de minister van oorlog de kaders zoo goed inooglijk voltallig heeft gehouden. Dit getal van 220,000 man beantwoordt aan een mo- 1De werkzaamheid van het stoute Kozakken-regiment, zegt de Deutsche Heeres-Zeitungschijnt verlamd te zijn geworden doordien men het in te veel kleine afdeelingen versohipperd heeft. F.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 258