255 ontoereikend voorzien van personeel en rollend materiëel. De slechte inrichting van de spoorbanen was ook gedeel telijk de oorzaak van de beschadigingendie aanhoudend aan de bruggen plaats grepen." De moeilijkheden waren vooral groot voor het vervoer van het belegeringsgeschutvan den bruggentrein en van de stoomsloepen alles een materiëeldat noodig was voor don rivierovergang. Immers, men moest beginnen met positie-batterijen met verre dracht op te werpen, ten einde de Russische vestingen Roestsjoek en Nikopoli, beneden en boven het overgangspunt, te bombardeeren daarna moest de sloepen-flotille op het aangewezen punt versperringen van torpedo's leggen tegen de Turksehe monitors en alzoo het manoeuvreeren van de pontons en vlotten beschermen. Deze werktuigen kwamen niet juist aan volgens de door den generalen staf geregelde reis route. Het rapport schuift er weder de schuld van op de Roemaansche spoorwegen. Wat weerga!" zou men te Bucharest kunnen antwoorden, „het mooiste meisje van de wereld kan niet meer geven dan zij heeft." Zeer zeker zijn de spoorwegen, door den te hekenden Strousberg in Roemanië gebouwd, allergebrekkigstmaar zijn de Russen niet zeer gelukkig geweest door ze in hun hand te hebben? Zonder behulp van de lijn Jassy-Bu- charest-Slatina is het twijfelachtig, of de zuider-armee reeds den 27sten Juni in Bulgarije had kunnen dringen. (1) Bovendien, voegt de grootvorst er bij, is de overstroo ming van den Donau dit jaar bij uitzondering zwaar en langdurig geweest; het water is met een buitengewone langzaamheid gezakt: het stond den 15d™ Juni in den (1) De slechte toestand dezer spoorwegen was wereldkundig. De Russen, die Strousberg te Moskou gerechtelijk vervolgden, konden dien beter kennen dan iemand anders en hadden er dus hun berekeningen naar moeten inrichten. F,

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 261