259 Simnitza, maar de omstreken waren nog te veel over stroomd toen koos hij „een plekbeneden Nikopoli", zegt het verslag. Eindelijk deed hijvan den 20en tot den 24en Juniin persoon een zoo geheime verkenning dat niemand in het hoofdkwartier het doel en de richting der reis van den grootvorst kende. Hij nam waar, dat de gewelddadige overgang te Nikopoli van te langen duur zou kunnen zijn, en daar hij bevond, dat het waterpeil te Simnitza de overtrekking gedoogdekwam hij voor goed op zijn eerste voorkeur terug. IY. Het verslag behelst tot in kleinigheden afdalende bij zonderheden omtrent de toebereidselen der operatie. Aan den Beneden-Donau werden de voorwaarden tot den overgang op den 22en Juni als gemakkelijk beschouwd. Sinds het einde van Mei was de rivier van Reni tot IJirsowa in handen der Russen, dank zij de heldhaftigheid der torpedo-sloepen. Men ondervond in het geheel geen verzet bij den bouw van de brug tusschen Braïla en Glhecet; de voorhoede van den generaal Zimmermann ging stoutmoedig in vlotten den stroom overondanks den omvang der overstroomin gen. De verliezen bedroegenvolgens het verslag, slechts 5 officieren en 137 soldaten aan gesneuvelden en ge kwetsten. In werkelijkheid waren de bezwaren niet veel grooter bij den hoofdovergang, te Simnitza. Was het inderdaad den Russischen generalen staf onbekend, dat de Turken zich niet voorbereidden om de overtrekking te betwisten? Hij moest het vermoeden, gelijk Kherim-Bassa geen ernstigen twijfel heeft kunnen koesteren omtrent de onder neming der Russen. In allen gevalle, de grootvorst trof

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 265