261 Den 26en Juni des avonds organiseert Richter onder Simnitza de ponton-konvooiendie de divisie Drago- miroff inschepen, liet eerste konvooi vertrekt om twee uur des morgens met de brigade Jolsjinede overgang, doodstil, gelijk men denken kan, nam drie kwartier tijd weg. Geen verzet bij de ontscheping op den oever, maar weldra schiet de Turksche artillerievan de hoogten van Sistowa, op de volgende konvooien, die het overige der divisie aanvoerenvijf pontons met twee kanonnen zinken. De generaal Dragomiroff, die op den rechteroever vasten voet gekregen heeft, werpt twee brigades tegen Sistowa; het gevecht duurt tot twaalf uur. Het verslag verheft den krachtigen wederstand der Turken zeer hoog; »men moest", zegt het, „hen met de bajonnet uit bijna elke hunner schuilplaatsen verdrijven." De verliezen der Rus sen beliepen 31 officieren en 737 soldaten, waarvan een derde gesneuveld en de overigen gekwetstbenevens 53 gevangenen. Zeer zeker zijn deze cijfers reeds aanzienlijk zij bewijzen, dat de Turken zich krachtig verzet hebben, maar zij gaan de verhouding van een eenvoudig gevecht niet te boven. Den 28™, terwijl het overzetten van de troepen voort ging in schuiten, begon men een vaste brug te slaan. Een materieel van 180 pontons en 731 vlotten werd tot Sistowa gebracht, na voor Nikopoli te hebben gedefileerd. Zeker hadden de Turken, die te Nikopoli beschikten over verdragende kanonnen en twee monitorshet konvooi naar ons toeschijnt, ernstige hinderpalen in den weg kunnen leggen. Het verslag teekent slechts het verlies van vier vlotten opgelijkt ook hier de bewegingloosheid niet op voordacht? De grootvorst heeft zijn rapport den 30en Juni afgesloten; op dien oogenblik was de brug nog niet voltooid. Men weet, dat de bouw ook vertraagd is geworden door een storm.

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 267