265 zinnige geestkracht, hun beredeneerde stoutmoedigheid en ook hun oorlogsmateriëel, dat inderdaad bewonderenswaard is, hun zeker zullen geven. Het is een genoegen hun nieuw, schitterend geschut te zien, wêerkaatsende in de zon en getrokken door paarden van de grootste schoonheid. Bovendien hebben zijom het over de slechte wegen of voor dringende behoeften te vervoeren, een geheelen toestel van vliegende spoorbaan met spoorstaven, waggons, enz. Op den Donau hebben zij een wolk van kleine vaar tuigen sloepenkanonneerbootentorpedo-booten. Dat al les komt met den spoorweggedragen op wagensdie het rechtstreeks naar de rivier voeren; dat alles wordt in eengezet door zeelieden van een ongewone kracht en stout heid. Deze zeelieden zijn, geloof ik, met de Kozakken, de beste soldaten van het Russische leger. Ofschoon zij in grooten getale hier zijn, 'heb ik zelden de gelegenheid gehad hen te zien en te bestudeeren. Ik heb evenwel kunnen opmerkendat zij minder luid ruchtig en dronken dan andere zeelieden aan den wal zijn. De eenige Russen, die ik beschonken heb gezien, zijn de Kozakken. Vermoedelijk is voor hen de tucht minder streng en men ziet bij hen veel door de vingers wegens de diensten, die zij bewijzen. In dit geval heeft men gelijk, want het zijn werkelijk de nuttigste menschen der wereld. Men bezigt hen voor allerlei baantjes en altijd zijn zij klaar. Het zijn goede voetgangers en uitmuntende zee lieden (zij zwemmen allen als visschen), bewonderenswaar dige ruiters, ofschoon zij te paard niet veel vertoonen. Zij hebben paarden, die op de paarden der Parijsche huur wagens gelijken; zij zijn gezeten op hooge houten zadels, waarop een dik lederen kussen ligt. Zij houden zich schuins voorover, de beenen opgetrokken. Zjj hebben geen sporen en bedienen zich van een zweep om hun paarden aan te vuren. Welnu, met zulk een uitrusting doen zij

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 271