266 rij-oefeningendie de beroemdste ruiters in onze Euro- peesche paardenspellen niet zouden doen. Terwjjl hun paarden in galop zijn, stijgen zij af, stij gen weder oprapen hun gekwetste makkers opgaan onder den buik van hun paard door zonder den grond te raken en zetten zich weder met de grootste gemak kelijkheid in den zadel. Het zijn ware duivels te paard die helsche koerah's uitstooten. Zonderling, hun kolonel, een jonge prins van zeven en twintig jarendie twee honderd duizend franken rente bezit, is sterker dan al zijn Kozakken in zulke oefenin gen: hij wordt dan ook door het geheele regiment aan gebeden. Men moet bovendien zeggen, dat, over het algemeen, de soldaten zeer gehecht zijn aan hun officie ren en dit 0111 een zeer eenvoudige redennamelijk om dat de officier te velde met den soldaat leefthij deelt zijn soepzijn verdrietelijkhedenzijn vermoeienissen hij is van hetzelfde landspreekt dénzelfden Russischen tongvalhij kent dezelfde liedjes. En het lied speelt een groote rol in het leven van den Russischen soldaat. Hij zingt op marschhij zingt in het kamphij zingt onder het werk. Op die wijs doodt liij den tijdin afwachting dat hij de Turken doodt. Vroeger was ik niets minder dan een Russenvriend, en wel uit redeneering. Nu ben ik geneigd het te worden uit gevoel. Ik zie al die man nen van nabij en hoor ieder om mij met lof over hen spreken. „Niet zoo" zeggen de lieden van het land „hebben de Turken zich gedragen, en vooral niet de Oos tenrijkers. Achdeze laatstenwat onaangenamehard vochtige aanmatigende veroveraarsDe Russen brengen onder ons orde en veiligheidde Oostenrijkers brachten slechts wanorde en plundering. Misschien zijn zij veran derd maar wij stellen er geen prijs op hen terug te zien."

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 272