272 zelfs feeder. Is dit do consigne? Het doet er weinig toede zaak is zoo. Wat de dames van het Roode Kruis betreft, zij be zitten een goedheid, die slechts geëvenaard wordt door haren eenvouden toch zijn het aanzienlijke damesop militaire wijze gecommandeerd door een prinseswier hand de keizer eerbiedig gekust heeft, toen hij hier doortrok. Zij heeft op zich genomen, te voorzien in de behoeften van tweehonderd gekwetsten gedurende den geheelen loop van den oorlog. Zjj gaat zelve alle dagen haar gewonden zien en ver plegen, en zoo de dienst niet marcheert gelijk zij wil, wordt zij boos en driftig tegen haar personeel en haar leveranciers, maar voor de zieken is zij, integendeel, de zachtheid zelve. Wat mij betreft, ik acht zulk een zelfverloochening, zulk een opoffering van weelderige gewoonten en van far niente bewonderensward. Te Braï'ia vindt men de middelen om de gekwetsten te ver zorgen; dit is niet overal het geval. De Russen zijn dan ook voorzien van gezondheidstreinenbestaande uit wagens, uitsluitend voor dit doel vervaardigd. Er zijn operatie wagens apotheek-wagensenz. De kamer-wagens zijn voorzien van matrassen, die het vervoer zonder schok- keu mooglijk maken. Ik geloof niet, dat er een leger in de wereld bestaat, waar de geneeskundige dienst zoo goed ingericht en zoo vooruitziend is. Kooit heeft men zich zoo bekommerd om de ongelukkige gewonden. Een ander dagblad-correspondent schrijft uit Zimnicea of Simnitza (2 Juli): De eerste troepen hadden nog geen vasten voet op den rechteroever van den Donau (in den nacht van 26 op 27 Juni), of reeds was er een ambulance opgesteld en ging bij het geraas van het geschut even gemakkelijk te

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 278