22 van het bovendek komende luchtkokers en koelzeilen. De luikgaten boven de machine en de trappenwelke van het bovendek naar de machinekamer leiden, moeten van het ziekendek worden afgesloten, zoodanig dat de hitte van het vuur en van de machine zich niet over het ziekendek verspreidenmaar regelrecht door de luiken naar het bovendek stijgen. Geeue onnoodige gemeenschap moet met het ziekendek worden toegestaan. Alle door gangen door de luiken naar de lagere dekken, proviand kamers en kolenhokken moeten op dezelfde wijze worden afgesloten. Aan elke zijde van liet schip behooren twee of meer geschutpoorten behoorlijke afmetingen te hebben om de kleine ziekenkotten te kunnen binnenhalen, welke langs zijde van het schip naar de geschutpoorten worden opgelieschen door middel van een takeldat aan een david boven de poort hangtterwijl het optrekken ge schiedt op het bovendek, waar het hijschwerk wordt ver richt. De kiekenkot wordt gedragen door matten, welke aan de kot zijn bevestigd, en door blokken die aan het takel gehecht zijn, zoodanig dat de kot, aan een takel hangende, horizontaal wordt opgeheschen en over dwars kan worden gedraaid om door de geschutpoorten op het ziekendek te worden binnengehaald. De hangmatten van zeildoek, met vierkante houten bodems op veeren [aan de binnenzijde zes voet lang en twee en een halve voet breed]moeten aan geelkoperen slingerhaken hangen, in de lengte en in rijen, op een afstand van 3 tot 3] voet aan de zijden en 1 voet aan het hoofden- en voeteneinde. Boven elke kooi moet aan'het voeteneinde een slinger tafel hangen om er de medicijnenhet eten en de andere benoodigdheden der lijders op te kunnen plaatsen en der halve binnen het bereik van den patiënt te stellen. Hoe gaarne ook, mag ik hier, met het oog op het doel van mijn opstelin verdere details niet treden en moet ik

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 28