302 moeten gaan en worden officier, zonder dat zij vooraf zes maanden of een jaar bij de troepen behoeven te dienen. II. De aanvulling uit het Leger. De aspiranten uit het leger voor den officiersrang tre den onder den naam van Avantageur als soldaat in dienst. Zij kunnen na zes maanden het examen voor povte-épée- vaandrig afleggen, maar moeten tusschen 17 en 23 jaren oud zijn. Dit examen is iets beneden het eindexamen van een gymnasium. "VVie in het bezit is van een di ploma of Abituriënten-Zeugniss van goed afgelegd examen aan een gymnasium of aan eeue Real-Schuleis vrijgesteld van dat examen voor vaandrig. Het leerplan der Real- Schule staat tamelijk gelijk met dat der Gymnasia. Al leen wordt de klassieke vorming der leerlingen minder op den voorgrond gesteld, en dus geen Grieksch, maar meer wis- en natuurkunde geleerd. De Höhere-Bürger- Schule staat gelijk met de Real-Schuledoch daar op worden de hoogste klassen der laatste weggelaten. De Avantageurdie het porte-épée-vaandrigsexamen heeft afgelegdgaat naar de Kriegs-Schule voor denzelfden tijd en met dezelfde gevolgen als de kadetten. De regel is, dat de Avantageur één a anderhalf jaar bij de troepen moet hebben gediend, alvorens naar de militaire school te mogen gaan. Heeft hij dus vóór dat hij het examen a!s porte-épée-vaandrig aflegde, slechts zes maanden gediend, dan blijft hij nog, na afgelegd exa men, zes maanden of een jaar doordienen. De korpslcom- mandanten mooten hieromtrent beslissen. Die beslissing hangt ook af van de behoefte aan officieren. Jongelieden, die een a twee jaren op eene hoogeschool hebben gestudeerd en dan als Avantageur in dienst treden,

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 308