314 zich naar Louden te begeven en een beroep op de edel moedigheid van Koningin Victoria te doen. Den derden dag na dit onderhoud liet generaal Outram, daar "VVajid Ali niet op zijn besluit wilde terugkomen de proklamatie afkondigen en werd de vervallen verklaarde vorst ouder geleide naar Calcutta gevoerd en aldaar geïn terneerd. Men vestigde te Lucknow een bestuur op denzelfden voet als aan de andere zijde der Sutledge zulke schoone resultaten; had opgeleverd; en Sir James Outram, de laatste resident bij bet hof van Lucknow, werd aan gewezen, om als kommissaris-generaal het bestuur over het nieuwe Engelsch-Iudische rijk op zich te nemen. Kort nadat deze de regeering aanvaard bad, werd hij door redenen van gezondheid gedwongen naar Europa terug te keeren. Dit was zeer te bejammeren, daar het hem met zijn ondervinding en ridderlijk karakter wellicht ge lukt zou zijnde vele moeielijkhedendie zich voorde den, boven te komen. De hevige en onhandige maat regelen die sedert werden genomenbrachten er niet weinig toe bijom de gemoederen tegen een bestuur te verbitteren, dat zij met een merkwaardige gemakkelijk heid hadden aangenomen. De tijdelijke opvolger van Sir James Outrameen vreesachtig bestuurder, wijdde al zijn aandacht aan financiëele kwestien en punten van geschil, zonder zich te bemoeien met het vuur van tweedracht en opstand, dat in zijne nabijheid smeulde. Eeno schets te geven van de maatregelenwelke op fioanciëel gebied en ten opzichte der kwestiën over het bezit van eigendommen genomen werden, zou ons te ver leiden. Genoeg zij het, te vermelden dat de gisting steeds toenam en niet weinig vermeerderd werd door de onte vredenheid der in grooten getale in Oude verblijvende

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 320