317 langen. De ambtenaren van den fiskus kregen onmid dellijk bevel, de meeste gematigdheid bij het innen der belastingen in acht te nemen; terwijl hij aan de groote grondeigenaren onderhands liet te kennen geven, dat de administratieve vervolgingenwaaraan zij sedert de an nexatie hadden blootgestaanvoortaan zouden ophouden. Bovendien verzuimde hij niets om de sporen van indisci pline, welk zich hadden voorgedaan, te onderdrukken. Deze maatregelen werden tijdelijk met goeden uitslag- bekroond, en men kou zelfs nu en dan opmerken, dat de gehechtheid aan het vaandel nog steeds in de harten der Sepoys voortleefde. Bjj verschillende gelegenheden toch gaven de soldaten kennis, dat geheime zendelingen hen tegen de bestaande orde van zaken trachtten op te zetten. Deze handelingen werden steeds goed beloond, en toch bleek het later hoe moeielijk het is, de drijfveeren dei- bewoners van Indië te doorgronden, want alle officieren en manschappen, die door hun onthullingen hun goede trouw aan het vaandel hadden bewezen en daarvoor, het zij met bevordering hetzij geldelijk, waren beloond, om helsden later bijna zonder onderscheid de zaak van den opstand. Sir Henry Lawrence had ook dadelijk werk gemaakt van eene versterkte retraite, waar de autoriteiten een schuilplaats konden vinden totdat er genoeg versterking gekomen was om in het veld op te treden. Op zijnen last werd in de maand Mei een aanvang gemaakt met het verzamelen van mondvoorraad, koren en vee, en met het versterken der residentie. De hoofdplaats, een soort van Europeesche wijk, is gelegen aan de boorden van de rivier Goerati en grenst met het noordelijk gedeelte aan den Char Bagliden Moti Manzil, den Chattar Manzil en andere koninklijke paleizen. De wacht der inlandsche troepen aan de eene poort (Bailie

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 323