318 guard) maakte in den beginne haar eenige verdediging uit. Een gemacadamiseerde weg, die met een ijzeren brug over de Goemti loopt, leidt van de residentie naai de verschillende kampen. De ruïnen van het oude kasteel \an Maehi Bhowan bevinden zich op geringen afstand van die brug. Daar aan. dit kasteel historische herinneringen verbonden waren en de bevolking er een diepen eerbied voor koesterde, kocht Sir Henry Laurence het aan, om er een der grondslagen van verdediging van te maken. M erken werden aangelegd om de gemeenschap tusschen de residentie en Maehi Bhowan te verzekeren, en zijne vervallen wallen werden weder hersteld. Doch de gebeur tenissen volgden elkander met verbazende snelheid op en lieten, zooals men later zien zal, niet toe, het stelsel van verdediging ten uitvoer te brengen, zoodat deze zich tot de eigenlijke grens der residentie moest bepalen. De bezetting van Lueknow, ongeveer 8000 man, was verdeeld als volgt. Tiet 32" regiment was gelegerd op anderhalve mijl van de residentie in gebouwen, bekend oudei den naam van Chowpeyrat Istabalterwijl eene Europeesche batterij, de 13°, 48° en 71" regimenten van het Bengaalsche leger en drie inlandsche batterijen in het kamp te Muriaon gelegerd waren. Het 7(> regiment ge regelde ruiterij van het Bengaalsche leger bevond zich in het kamp van Moedkipore, op anderhalve mijl van dat van Muriaon. De eerste daden van insubordinatie vielen niet voor in het Bengaalsche leger, maar wel in de nieuwe regimenten die opgericht waren om het koninkljjke leger te ver vangen. In de eerste dagen van Mei weigerde het 7* regiment ongeiegelde infanterie van Oude, bij de exercitie patronen te ontvangen. De bedreigingen en verzoeken der officieren om hen tot hun plicht terug te brengen hielpen niet, en

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 324