320 dellijk ter plaatse van des opstand verschenen wa ren zoomede verscheidene officierenvielen door de handen der opstandelingen. Een sterk detachement, dat den volgenden morgen tegen de kantonnementen van Moed- kiporewaar de opstandelingen zich verzameld hadden, afgezonden werd, werd door ongeveer 1500 man en ti railleur aangevallen. Daar de artillerie eenigszins achter gebleven was, werd het gevecht niet dadelijk geopend; de inlandsche ruiters, die de voorhoede vormden, maak ten van dit oponthoud gebruik, om in grooten getale naai den vijand over te loopen. Niettegenstaande dit nadeel bleet de uitslag van liet gevecht geen oogenblik twijfel achtig. Ier nauwernood had de Europeesclie artillerie haar vuur geopend, of de Sepoys verspreidden zich inde richting van Sitaporewaar zij verscheidene weken wer keloos bleven. De sterkte van de hierboven genoemde in opstand gekomen regimenten, waarbij zich nog eenige kompagniën van het 13e regiment van het Bengaalsche leger gevoegd hadden, bedroeg ongeveer 2000 man. Het gebrek aan eenheid en aan initiatief, dat de handelingen der op standelingen kenmerktekwam den Engelschen zeer re goede. Sir Henry Lawrence won daardoor tijd, dien hij niet ongebruikt voor de verdediging van de plaats liet voorbijgaan. Evenwel wachtten den stedehouder der Engelschen m Oude nog zwaardere beproevingen. Ia de eerste dagen van Jun, ontving men van lieverlede de treurige tijdingen van het verraad van Nana Sahib en van den wanhopigen toestand van het garnizoen van Cawnpore, en een brief waarin Sir Hugh Wheeler de hulp zijner landgenooten voor eene geheele bevolking van vrouwen en kinderen afsmeekte. Geheime instruktiën lieten den kommissaris-generaal de

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 326