323 als het ware niet hun lichamen een muur om mij heen, waardoor mijn leven gered werd. De slachting duurde nog tien minuten voort; ik zie nog den on gelukkigen ka pitein Lysaght op de knieën liggen, zijn afgeschoten ge weer naast zich, en de armen over de borst gekruist. Zijne moedige houding boezemde den moordenaars ontzag in en zij durfden hem niet naderen dan nadat hij, door kogels doorboord, gevallen was. Slechts de kleine tamboer ont kwam aan den moord." Ofschoon de vulkaan des opstands zijne lava nog niet aan de poorten van de residentie had gebracht, zoo voor spelde evenwel alles eene spoedige uitbarsting. Eiken dag zag men nieuwe oproepingen aan de open bare gebouwen aangeplakt, om de bevolking tot den heiligen oorlog aan te zetteneene liederlijke menigte liep de straten rond met onthoofde poppen, welke gekleed waren als Europeesche officieren of kinderen. In de eerste dagen van Juni werd het policiebureau aangeval len, welke aanval echter door de agenten flink werd afgeslagen; een komplot werd ontdekt, waarin verschei dene leden van de vroegere koninklijke familie en een gewezen groot-vizier betrokken warenen de voornaamste hoofden daarvan in de gevangenis geworpen. Dagelijksche arrestatiën en exekutiën beteugelden wel is waar eeniger- mate die wanordelijkhedendoch het viel niet te ont kennen, dat iederen dag de kracht en het prestige van het Engelsche gezag verminderden; en op het einde der maand Juni strekte het zich niet verder uit dan tot de grenzen van de residentie en van den Machi Bhowan. Deze staat van zaken was niet verborgen gebleven voor de in opstand zijnde regimenten, die zich te Xawab- gunge teruggetrokken hadden, en zij besloten, de Eu ropeanen in hun laatste versterkingen aan te tasten. Den 29"' .luui verkenden de voorposten den vijand te

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 329