326 De gebeurtenissen hadden elkander met een verplet terende snelheid opgevolgd. Denzelfden morgen, waar op het vuur tegen de residentie geoopend werd, wist nog slechts een klein getal Europeanen zich rekenschap te geven van den omvang van den ramp van Ohinhat. Het grootste gedeelte, gewend aan de slaafsche onderwerping van de Aziatische bevolking, kon niet overtuigd woi'den van den vreeselijkeu toestandwaarin het zich bevond. De Engelsehe residentie te Lucknow is gelegen in het noordelijk gedeelte der stadop korten afstand van den Char Baghden Moti Manzilden Chattar Manzil en andere koninklijke verblijven. Het uitgestrekte geacci denteerde park bevat de huizen en bungalowsbestemd voor den resident en zijn talrijken staf, benevens de bu reaux der verschillende administratiënals: binnenlandsch bestuurfinanciënjustitieuitroeiing der Thugszoo mede de kerk en het hospitaal. Door den drang der gebeurtenissen werden deze gebouwen aan elkaar verbon den, door onvolkomen versterkingen, palissadeeringen, ge- creneleerde muren enz., waarvan het geheel het versterkte kamp uitmaakte, waarachter de Engelschen een schuil plaats kwamen zoeken. De namen dezer verschillende pos ten, waarvan hier de voornaamste volgen, leveren het bewijs van de verscheidenheid der elementen, waaruit de versterkingen en het garnizoen waren te zarnen gesteld zoo had men het plein der Sikhs (Seikh square)het huis der Brigade (Mess Brigade), het huis van de leer lingen van de Martiniore (Martinière's School)het huis van den rechter Gubbins (Grubbins House) enz., terwijl het garnizoen bestond uit officieren zonder troepenmagistra ten administrateurskoopliedenplanterskommiezeu getrouw gebleven Sepovs, Sikhs, militaire kweekelingen en, als eenige ernstige macht, het 32e koninklijke regiment, dat na het gevecht van Ohinhat nog geen 600 man sterk

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 332