328 gelegen en die men niet had kunnen sloepen, waren steeds bezet door handige scherpschuttersonder welke vooral een Ai'rikaansche gesnedene van den koning zich onderscheiddedie dood en verderf in de Engelsche gelederen brachten. De verliezen, daardoor door de En- gelschen geledenwaren zoo belangrijk, dat tot een uitval besloten werd om dit gevaarlijke punt te nemen. Ofschoon de verdedigers vau het gebouw allen over de kling ge jaagd werden, werd echter het doel van den uitval niet bereiktdaar het niet mocht gelukken de woningen te vernielen, welke dan ook onmiddellijk weder door de Sepoys bezet werden. Eenige dagen te voren had het noodlot weder een vreeseljken slag aan het ongelukkige Engelsche garnizoen toegebracht. Den 2en Juli, terwijl Sir Henry Lawrence aan een tafel zat te schrijven, werd hij aan de dij door een granaatscherf gekwetst. De wond was zeer gevaarlijk en hij overleed den 4e" Juli, 11a al de smarten van eene amputatie te hebben ondergaan. Zijn dood was zijn leven waardigtot aan zijn laatste oogenblikken was hij bezig, maatregelen voor de verdediging te beramen. Zijn laatste orders waren, dat men iu geen geval moest kapituleeren. Tot zjn opvolger had hij benoemd zjn militairen se- kretaris, den majoor Banks, voor zoover naineljk de leiding der politieke aangelegenheden betrof, terwjl het bevel over de troepen aan den kolonel Inglis, kommandant van het 32c' regiment, werd opgedragen. Ofschoon de benoeming van majoor Banks, in strikten zin genomen, tegen de regelen der hiërarchie waszoo werd daarin echter berust, aangezien hij, als geheel op de hoogte van den politieken toestand, de aangewezen man voor de hem opgedragen betrekking was. Het leger der Sepoys groeide met den dag aan en be stond thans uit nagenoeg 19 regimenten infanterie en 6

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 334