335 pen, en de Schotten (78<J regiment) ontvingen last, de groote straat af te sluiten en den trein van gewonden en goederen te beschermen. Toen deze maatregelen genomen warensloeg de hoofd troep den buitenweg in, welke evenwijdig aan het kanaal loopt. Bij den Sikandar Bagh gekomen, veranderde de Engelsche krijgsmacht van richting en trok zij recht streeks op de residentie aan. Deze manoeuvre was niet door den vijand voorzien, waardoor de Engelsclien zonder hindernis konde naderen tot aan de Moti Manzil, eender talrijke koninklijke paleizen, dat inde onmiddellijke nabij heid der residentie gelegen was. Doch daar werden de aanvalskolonnes blootgesteld aan het vuur eener batterij van 4 stukken, in den Ivaiser Bagh, een ander paleis, opgericht, en aan de welgerichte schoten van de talrijke tirailleurs, die de kazernen bewoonden, waarin vroeger het 32e regiment van het koninklijke leger gehuisvest was geweest. Daar het Engelsche geschut te vergeefs getracht had de vijandelijke kanonnen onbruikbaar te ma ken, besloot Havelockhef DO" regiment en het zware ge schut in veiligheid bij den Moti Manzil achter te laten om de achterhoede te kunnen steunen, en trachtte hij met den hoofdtroep een schuilplaats te vinden in een natiwen gang, welke twee andere koninklijke verblijfplaatsen, de Chat- tar Manzil en de Farhat Bash, met elkander verbindt. De berichten van hot Schotsehe regiment, dat bij de brug achtergelaten was j waren verre van gunstig. De vijand had zich onmiddellijk weder in de huizen in de nabijheid van het kanaal vertoond en men was genoodzaakt geweest stormenderhand twintig dier geïmproviseerde versterkin gen te nemen. Nauwelijks was dit geschied, of de Schot ten werden uit de groote straat door eene sterke koloune Sepoys en twee stukken geschut aangevallen. De kanonnen werden genomen en vernageld en een daarvan in de ri-

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 341