347 Wij vinden in de eerste plaats een der tegenwoordig veel besproken punten behandeld: de verhouding van den militairen arts tot de intendance en tot de officieren. Welke is de stelling der geneeskundigen tegenover de kommandanten in de Yereenigde Staten? De arts waakt voor den gezondheidstoestand van den militairen post beveelt de noodige maatregelen aan tot voorkoming of vermindering van ziekten. Ten minste ééns in de maand teekent hij in het medisch register van den militairen post alles aan, wat betrekking heeft op de gezondheid van al de gebouwen, den aard en de wijze van koking der rationsde hoedanigheid en de hoeveelheid van het water, den staat der draineering of afwatering, de in de kleeding in te voeren verbeteringen. Hij richt een ge schreven verslag tot den bevelvoerenden officier. Worden zijn wenken goedgekeurd, zoo teekent hij dit op in zijn register. Wordt de aanbeveling onuitvoerbaar of ontijdig geoordeeld, dan schrijft de bevelhebber zijn bedenkingen in het verslag, dat aan den departements- of afdeelings-kommandant wordt gezonden. Een afschrift van deze bedenkingen wordt den officier van gezondheid ter hand gesteld, die ze in zijn register boekt. Bovendien worden er jaarlijksehe gezondheids-verslagen aan de artsen gevraagd; deze gaan door de handen van de kommandanten, die er hun aanmerkingen bij schrijven. In de bijzondere gezondheidsrapporten komen de vol gende punten voor 1«. Het gouvernement verlangt inlichtingen omtrent de voeding, hare hoedanigheid, hare hoeveelheid en de wijze van bereiding. Welke is de aard der artikelen, die de reglementaireaan de post geleverde portie of ration sa menstellen? Welke is de gemiddelde besparing op het voedsel ten bate van liet postfonds? Welke zijn de voedings artikelen, door het fonds van den (militairen) post gekocht

Militair Tijdschrift | 1877 | | pagina 353